Loading

ÖSYM Aday İşlemleri


Ösym Aday İşlemleri

Sınava girecek kişilerin giriş yerleri,sonuçları vb. gibi işlemleri bilmemize ve oradan bakmamıza yardımcı olan ÖSYM ye bağlı olarak çalışan bir sitedir.Bu site resmi olarak Ösym ye aittir.

Bu siteye giriş yapmak için gerekli olan 2 şey vardır.

Bunlar;

1-) T.C Kimlik Numaranız
2-) ÖSYM Şifreniz


Ösym şifreniz ne diye sorar iseniz siz ösym burolarında ygs ve lys yada diğer sınavlara kayıt olur iken size verilen kağıtta bulunan şifredir. Kağıtınızda yazmaktadır..O şifre ile buradan Giriş Yapabilirsiniz


ÖSYM ADAY İŞLEM MERKEZİ TIKLA

Açıklamalar

###Adayların ÖSYM’ye yapacakları Bireysel Sınav Başvuru ve Tercih İşlemleri ile Kayıt Bilgilerini Görüntüleme ve Takip İşlemlerini gerçekleştirmeleri için T.C. Kimlik / Y.U. Numarası ve Şifre bilgileri ile Aday İşlemleri Sistemine giriş yapması gerekmektedir.

###Mevcut şifrelerini hatırlamayan ve şifresi olmayan adayların şifre edinme işlemleri alınan karar gereği ancak başvuru merkezlerinden yapılabilmektedir. Nüfus cüzdanınız ve T.C. kimlik / Y.U. numaranız ile başvuru merkezlerine şahsen giderek yeni geçici şifrenizi talep edebilirsiniz.Bu işlemden sonra internet üzerinden geçici şifrenizi kalıcı hale getirip , Aday İşlemleri Sistemini kullanabilirsiniz.

###KKTC Uyruklu, Yabancı Uyruklu veya Uyruksuz adayların Başvuru İşlemleri için T.C. Kimlik Numarası yerine kullanacakları 11 haneden oluşan tanıtım numarasını edinmeleri gerekmektedir. Bu durumdaki adayların “Aday İşlemleri Sistemine Giriş” alanında Y.U. Numarası Edin işlemlerini takip etmeleri gerekmektedir